Vishay/Dale RN60C4323BBSL
RN60C4323BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4323BBSL
Brief Description
RES 432K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4323BBSL.pdf
Availability of RN60C4323BBSL
QUANTITY
RN60C4323BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4323BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4323BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4323BBSL
Related LinksRN60C4, RN60C4323BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4323BBSL Details Description
Related parts for RN60C4323BBSL
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SPACER FOR XG4E datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 31.6 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.02% 0.3W 1206 datasheet.pdf