Vishay/Dale RN60C4813BRSL
RN60C4813BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4813BRSL
Brief Description
RES 481K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4813BRSL.pdf
Availability of RN60C4813BRSL
QUANTITY
RN60C4813BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4813BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4813BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)481k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4813BRSL
Related LinksRN60C4, RN60C4813BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4813BRSL Details Description
Related parts for RN60C4813BRSL
JUMPER-H1506TR/A3049Y/H1504TR 5" datasheet.pdf
LED SLIDE T2 28V WHITE DIFFUSED datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A TO252-3 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf