Vishay/Dale RN60C6190BB14
RN60C6190BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6190BB14
Brief Description
RES 619 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6190BB14.pdf
Availability of RN60C6190BB14
QUANTITY
RN60C6190BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6190BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C6190BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6190BB14
Related LinksRN60C6, RN60C6190BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6190BB14 Details Description
Related parts for RN60C6190BB14
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 2X1 208BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMA datasheet.pdf
RES 169 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 100' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 120PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf