Vishay/Dale RN60C6190FR36
RN60C6190FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6190FR36
Brief Description
RES 619 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6190FR36.pdf
Availability of RN60C6190FR36
QUANTITY
RN60C6190FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6190FR36
Internal Part NumberEIS-RN60C6190FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6190FR36
Related LinksRN60C6, RN60C6190FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6190FR36 Details Description
Related parts for RN60C6190FR36
RES 1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CODEC 108DB 192KHZ 52-MQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
KIT STARTER FOR SH7201 datasheet.pdf
ALUM FBRGLSS SLVNG 2.5"DIA SLVR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf