Vishay/Dale RN60C6340BRSL
RN60C6340BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6340BRSL
Brief Description
RES 634 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6340BRSL.pdf
Availability of RN60C6340BRSL
QUANTITY
RN60C6340BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6340BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6340BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6340BRSL
Related LinksRN60C6, RN60C6340BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6340BRSL Details Description
Related parts for RN60C6340BRSL
RES 4.64 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.039 GRAY 100M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE 465NM WTR CLR SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
LC2MOS COMPLETE, HIGH SPEED 12-BIT ADC IC datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf