Vishay/Dale RN60C6422BRE6
RN60C6422BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6422BRE6
Brief Description
RES 64.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6422BRE6.pdf
Availability of RN60C6422BRE6
QUANTITY
RN60C6422BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6422BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C6422BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6422BRE6
Related LinksRN60C6, RN60C6422BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6422BRE6 Details Description
Related parts for RN60C6422BRE6
SCR DBL LOSCR 1000V 75A ADDAPAK datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
METRAL 4X5 R/CABLE CONN.- C KEY datasheet.pdf
IC 3.5V PWR SUPP MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE- ASC20B/AE20M/ASC20B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MOUNT MAGN 3/4" RG58A/U NM datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 35VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf