Vishay/Dale RN60C6493BRSL
RN60C6493BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6493BRSL
Brief Description
RES 649K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6493BRSL.pdf
Availability of RN60C6493BRSL
QUANTITY
RN60C6493BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6493BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6493BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6493BRSL
Related LinksRN60C6, RN60C6493BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6493BRSL Details Description
Related parts for RN60C6493BRSL
CONN HEADER 11POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC SMB datasheet.pdf
POWER CABLE 15M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
ADC 8BIT DUAL/SGL 1.5/3 128LQFP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1816 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf