Vishay/Dale RN60C6493FRE6
RN60C6493FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6493FRE6
Brief Description
RES 649K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6493FRE6.pdf
Availability of RN60C6493FRE6
QUANTITY
RN60C6493FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6493FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C6493FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6493FRE6
Related LinksRN60C6, RN60C6493FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6493FRE6 Details Description
Related parts for RN60C6493FRE6
IDC CABLE - MSR26K/MC26G/MPR26K datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 440MA 1.1 OHM datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC MCU RAD JENNET 2.4GHZ 40HVQFN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf