Vishay/Dale RN60C6901BRSL
RN60C6901BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6901BRSL
Brief Description
RES 6.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6901BRSL.pdf
Availability of RN60C6901BRSL
QUANTITY
RN60C6901BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6901BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6901BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6901BRSL
Related LinksRN60C6, RN60C6901BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6901BRSL Details Description
Related parts for RN60C6901BRSL
MODULE DDR SDRAM 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 430MA 200 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO204AL datasheet.pdf
CABLE TIE 7.48"L 30LB BLACK datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 18A 1212-8 PPAK datasheet.pdf