Vishay/Dale RN60C7683FRSL
RN60C7683FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C7683FRSL
Brief Description
RES 768K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C7683FRSL.pdf
Availability of RN60C7683FRSL
QUANTITY
RN60C7683FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C7683FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C7683FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)768k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C7683FRSL
Related LinksRN60C7, RN60C7683FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C7683FRSL Details Description
Related parts for RN60C7683FRSL
IC REG LDO 2.2V 0.1A SOT89-5 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 280MA 2.25 OHM datasheet.pdf
IC CLK GEN LOW EMI 2.5V 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
PES M18 100MM NPN 90D datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
26500 26#20 6#12 P BY RECP LC datasheet.pdf
6,8UF 400V 10X16 datasheet.pdf