Panasonic Electronic Components ERJ-XGEJ330Y
ERJ-XGEJ330Y picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-XGEJ330Y
Brief Description
RES SMD 33 OHM 5% 1/32W 01005
Datasheet Download
ERJ-XGEJ330Y.pdf
Availability of ERJ-XGEJ330Y
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ERJ-XGEJ330Y Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-XGEJ330Y
Internal Part NumberEIS-ERJ-XGEJ330Y
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-XGEJ330Y
Related LinksERJ-XG, ERJ-XGEJ330Y Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-XGEJ330Y Details Description
Related parts for ERJ-XGEJ330Y
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
SW HEAD 22MM ILLUM WHT METL RING datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM datasheet.pdf