Vishay/Dale RN60C8252FRE6
RN60C8252FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C8252FRE6
Brief Description
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C8252FRE6.pdf
Availability of RN60C8252FRE6
QUANTITY
RN60C8252FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C8252FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C8252FRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C8252FRE6
Related LinksRN60C8, RN60C8252FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C8252FRE6 Details Description
Related parts for RN60C8252FRE6
IC STROBED DIFF COMPRTOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf