Vishay/Dale RN60C9093FRE6
RN60C9093FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9093FRE6
Brief Description
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9093FRE6.pdf
Availability of RN60C9093FRE6
QUANTITY
RN60C9093FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9093FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C9093FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9093FRE6
Related LinksRN60C9, RN60C9093FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9093FRE6 Details Description
Related parts for RN60C9093FRE6
IC I.CODE HS READER 32SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf