Vishay/Dale RN60C9310FB14
RN60C9310FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9310FB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9310FB14.pdf
Availability of RN60C9310FB14
QUANTITY
RN60C9310FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9310FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C9310FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9310FB14
Related LinksRN60C9, RN60C9310FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9310FB14 Details Description
Related parts for RN60C9310FB14
HEX KEY L SHAPE 2.5MM 4.37" datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS SKT STRGHT datasheet.pdf
RES 140 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 6.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES 10.01K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf