Vishay/Dale RN60C93R1BRSL
RN60C93R1BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C93R1BRSL
Brief Description
RES 93.1 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C93R1BRSL.pdf
Availability of RN60C93R1BRSL
QUANTITY
RN60C93R1BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C93R1BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C93R1BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C93R1BRSL
Related LinksRN60C9, RN60C93R1BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C93R1BRSL Details Description
Related parts for RN60C93R1BRSL
FIXED IND 4.3UH 5A 10 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20PS DL T/H 15AU datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 5POS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 790MA 280 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf