Vishay/Dale RN60C9532FRSL
RN60C9532FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9532FRSL
Brief Description
RES 95.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9532FRSL.pdf
Availability of RN60C9532FRSL
QUANTITY
RN60C9532FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9532FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C9532FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9532FRSL
Related LinksRN60C9, RN60C9532FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9532FRSL Details Description
Related parts for RN60C9532FRSL
IC OPAMP CFA 130MHZ 16SO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC GATE OR 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR 4.8MM CYL BK datasheet.pdf
AML54 FULL ROCKER OPERATORCOVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 500MA 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 4F 2.8V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
3900UF 400V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf