Vishay/Vitramon VJ0603D220GLPAJ
VJ0603D220GLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D220GLPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D220GLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D220GLPAJ
QUANTITY
VJ0603D220GLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D220GLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D220GLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D220GLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D220GLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D220GLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D220GLPAJ
SENSR OPTO TRANS 5MM REFL SOLDER datasheet.pdf
IC LATCH OCT D-TYPE 3-ST 20-SOL datasheet.pdf
CAP MICA 560PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 80MSPS 48LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf