Vishay/Dale RN60C9650BB14
RN60C9650BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9650BB14
Brief Description
RES 965 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9650BB14.pdf
Availability of RN60C9650BB14
QUANTITY
RN60C9650BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9650BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C9650BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)965
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9650BB14
Related LinksRN60C9, RN60C9650BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9650BB14 Details Description
Related parts for RN60C9650BB14
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 630V NP0 2225 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ 1M DELAY OFF datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 14SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 145MA 3.5 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT J/N RECP datasheet.pdf
68UF 25V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf