Stackpole Electronics Inc. RSF1JT9K10
RSF1JT9K10 picture photo
Mfg. Part Number
RSF1JT9K10
Brief Description
RES MO 1W 9.1K OHM 5% AXIAL
Datasheet Download
RSF1JT9K10.pdf
Availability of RSF1JT9K10
QUANTITY
RSF1JT9K10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSF1JT9K10
Internal Part NumberEIS-RSF1JT9K10
Standard Package2,500
SeriesRSF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 235°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSF1JT9K10
Related LinksRSF1J, RSF1JT9K10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSF1JT9K10 Details Description
Related parts for RSF1JT9K10
CONN SPRING 4POS SNGL .370 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 120TQFP datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A IPAK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 23.75MM datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POT 470 OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES 430 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf