Vishay/Dale RN60D1023FRE6
RN60D1023FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1023FRE6
Brief Description
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1023FRE6.pdf
Availability of RN60D1023FRE6
QUANTITY
RN60D1023FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1023FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D1023FRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1023FRE6
Related LinksRN60D1, RN60D1023FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1023FRE6 Details Description
Related parts for RN60D1023FRE6
SOCKET PWR ENTRY 2P 2.5MM SNAPIN datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
IGBT 1200V 6.2A 62W TO252-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 33A 8DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
1203RI W/100FT 16-3 SO & 1447 datasheet.pdf
FERRITE CORE P 1.3UH N48 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf