Vishay/Dale RN60D1133FB14
RN60D1133FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1133FB14
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1133FB14.pdf
Availability of RN60D1133FB14
QUANTITY
RN60D1133FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1133FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D1133FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1133FB14
Related LinksRN60D1, RN60D1133FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1133FB14 Details Description
Related parts for RN60D1133FB14
FERRITE BEAD 1000 OHM 0805 datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D 3ST 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
ECOFLEX PUR 9CON 22AWG UNSH datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 27 OLIV datasheet.pdf
LED WARM WHITE 2700K 80CRI 4SMD datasheet.pdf
RELAY SSR 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf