Vishay/Dale RN60D1150FBSL
RN60D1150FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1150FBSL
Brief Description
RES 115 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1150FBSL.pdf
Availability of RN60D1150FBSL
QUANTITY
RN60D1150FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1150FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D1150FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1150FBSL
Related LinksRN60D1, RN60D1150FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1150FBSL Details Description
Related parts for RN60D1150FBSL
FITTING SNAP ON FP VERT GRAY datasheet.pdf
CONV D/A 10BIT HS LP 28-SOIC datasheet.pdf
IC SMART PWR MODULE SPM32-CA datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 SQ WW datasheet.pdf
LCD COG CHAR 2X20 WH TRANSFL datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK,NICU,NRSG,PU,V0,TRI datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16K FLASH 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf