Vishay/Dale RN60D1214FRE6
RN60D1214FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1214FRE6
Brief Description
RES 1.21M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1214FRE6.pdf
Availability of RN60D1214FRE6
QUANTITY
RN60D1214FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1214FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D1214FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1214FRE6
Related LinksRN60D1, RN60D1214FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1214FRE6 Details Description
Related parts for RN60D1214FRE6
CONT PLUG-IN BRIDGE BLUE 500MM datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
IC OVP LOW PRO W/MOSFET 8-TLLGA datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 25W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
2MM HM,ASY,T-D,HDR,8R,176P,AP datasheet.pdf