Vishay/Vitramon CDR01BX181BJZSAT
CDR01BX181BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR01BX181BJZSAT
Brief Description
CAP CER 180PF 100V 5% BX 0805
Datasheet Download
CDR01BX181BJZSAT.pdf
Availability of CDR01BX181BJZSAT
QUANTITY
CDR01BX181BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR01BX181BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR01BX181BJZSAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR01BX181BJZSAT
Related LinksCDR01BX1, CDR01BX181BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR01BX181BJZSAT Details Description
Related parts for CDR01BX181BJZSAT
IC CONTROLLER HOTSWAP DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 80 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC ADC 8-BIT 1MSPS 16CH 38TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 600W datasheet.pdf