Vishay/Dale RN60D1430FBSL
RN60D1430FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1430FBSL
Brief Description
RES 143 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1430FBSL.pdf
Availability of RN60D1430FBSL
QUANTITY
RN60D1430FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1430FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D1430FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1430FBSL
Related LinksRN60D1, RN60D1430FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1430FBSL Details Description
Related parts for RN60D1430FBSL
LED BI-LEVEL RED/GREEN PCB 3MM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS SGL PCB TIN datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND YELLOW datasheet.pdf
3/8" WOBBLE EXTENSION 5.91" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 5% 750W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
AM8475W134 CABLE DRIVE RO datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 450V CH 1206 datasheet.pdf