Vishay/Dale RN60D2214FB14
RN60D2214FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2214FB14
Brief Description
RES 2.21M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2214FB14.pdf
Availability of RN60D2214FB14
QUANTITY
RN60D2214FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2214FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D2214FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2214FB14
Related LinksRN60D2, RN60D2214FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2214FB14 Details Description
Related parts for RN60D2214FB14
TRIAC 600V 40A TOP3 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 833MA 10W datasheet.pdf
SCS FOAM 100 X 200 X 1500MM LONG datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 3A 20 MOHM TH datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 3ACP datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 30ppm 8pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf