Vishay/Dale RN60D2262FR36
RN60D2262FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2262FR36
Brief Description
RES 22.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2262FR36.pdf
Availability of RN60D2262FR36
QUANTITY
RN60D2262FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2262FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D2262FR36
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2262FR36
Related LinksRN60D2, RN60D2262FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2262FR36 Details Description
Related parts for RN60D2262FR36
RIVET SNAP 0.390" NYLON BLACK datasheet.pdf
MOTOR HYST AC GEARED 5W 24V 1RPM datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf