Vishay/Dale RN60D2321FR36
RN60D2321FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2321FR36
Brief Description
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2321FR36.pdf
Availability of RN60D2321FR36
QUANTITY
RN60D2321FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2321FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D2321FR36
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2321FR36
Related LinksRN60D2, RN60D2321FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2321FR36 Details Description
Related parts for RN60D2321FR36
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T25 6.22" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 300W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 36POS datasheet.pdf