Vishay/Dale RN60D23R7FR36
RN60D23R7FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D23R7FR36
Brief Description
RES 23.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D23R7FR36.pdf
Availability of RN60D23R7FR36
QUANTITY
RN60D23R7FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D23R7FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D23R7FR36
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D23R7FR36
Related LinksRN60D2, RN60D23R7FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D23R7FR36 Details Description
Related parts for RN60D23R7FR36
JUMPER-H9991TR/A3047B/X 12" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 119BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
PLUGGABLE CURRENT ARRESTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf