Vishay/Dale RN60D3241FB14
RN60D3241FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3241FB14
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3241FB14.pdf
Availability of RN60D3241FB14
QUANTITY
RN60D3241FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3241FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D3241FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3241FB14
Related LinksRN60D3, RN60D3241FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3241FB14 Details Description
Related parts for RN60D3241FB14
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD523 datasheet.pdf
IC RES TEMP-CNTRL 10/10K 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
ID SENSOR RFID MOD 2-HEAD 24VDC datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 1.5A 37 MOHM TH datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DIODE 90A SF1 datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 4.57K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf