Vishay/Dale RN60D35R4FB14
RN60D35R4FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D35R4FB14
Brief Description
RES 35.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D35R4FB14.pdf
Availability of RN60D35R4FB14
QUANTITY
RN60D35R4FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D35R4FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D35R4FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D35R4FB14
Related LinksRN60D3, RN60D35R4FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D35R4FB14 Details Description
Related parts for RN60D35R4FB14
CAP CER 27PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.2NH 760MA 83 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG NAT SHLD 2000' datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 68 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B25, AFS 2, datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER datasheet.pdf
BUSS AIRCRAFT LIMITER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf