Vishay/Dale RN60D4023FRSL
RN60D4023FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4023FRSL
Brief Description
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4023FRSL.pdf
Availability of RN60D4023FRSL
QUANTITY
RN60D4023FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4023FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4023FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4023FRSL
Related LinksRN60D4, RN60D4023FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4023FRSL Details Description
Related parts for RN60D4023FRSL
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT CONTACT 24-20AWG GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 7 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE RIBBON SKT 2MM 26POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
HB-K.6.AGD-LB datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf