Vishay/Dale RN60D4120FB14
RN60D4120FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4120FB14
Brief Description
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4120FB14.pdf
Availability of RN60D4120FB14
QUANTITY
RN60D4120FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4120FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D4120FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4120FB14
Related LinksRN60D4, RN60D4120FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4120FB14 Details Description
Related parts for RN60D4120FB14
LED IND LIGHT 24V RED datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 7.50MM 3POS PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 8SOIC datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 3FKE/90 AR UC datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 280V 50A datasheet.pdf