Vishay/Dale RN60D4122FRSL
RN60D4122FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4122FRSL
Brief Description
RES 41.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4122FRSL.pdf
Availability of RN60D4122FRSL
QUANTITY
RN60D4122FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4122FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4122FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4122FRSL
Related LinksRN60D4, RN60D4122FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4122FRSL Details Description
Related parts for RN60D4122FRSL
CONN HEADER 23POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf