Vishay/Dale RN60D4222FR36
RN60D4222FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4222FR36
Brief Description
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4222FR36.pdf
Availability of RN60D4222FR36
QUANTITY
RN60D4222FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4222FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D4222FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4222FR36
Related LinksRN60D4, RN60D4222FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4222FR36 Details Description
Related parts for RN60D4222FR36
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ8 PG21 datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 15NS 28-DIP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 20mA 20-VQFN datasheet.pdf
SENSOR CABLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
BACKSHELL DSUB datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 27POS BOX MNT PIN datasheet.pdf