Vishay/Dale RN60D4320FBSL
RN60D4320FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4320FBSL
Brief Description
RES 432 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4320FBSL.pdf
Availability of RN60D4320FBSL
QUANTITY
RN60D4320FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4320FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4320FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4320FBSL
Related LinksRN60D4, RN60D4320FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4320FBSL Details Description
Related parts for RN60D4320FBSL
IC OPAMP GP 10MHZ 8DMP datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
WIRE SPRING CRIMP CONTACT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 2.5KOHM 0.01% 1/10W 1505 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC-W TO 32DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 120W datasheet.pdf
DIODE FAST REC 600V 60A SOT22 datasheet.pdf