Vishay/Dale RN60D4320FRE6
RN60D4320FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4320FRE6
Brief Description
RES 432 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4320FRE6.pdf
Availability of RN60D4320FRE6
QUANTITY
RN60D4320FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4320FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D4320FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4320FRE6
Related LinksRN60D4, RN60D4320FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4320FRE6 Details Description
Related parts for RN60D4320FRE6
RES SMD 1.5K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
5 1/2 DIG DVM BRD W/O DB25 CONN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-SSOP datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA 2CH 24LLP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
10 MODII HDR SRST B/A .100CL datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf