Vishay/Dale RN60D4321FBSL
RN60D4321FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4321FBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4321FBSL.pdf
Availability of RN60D4321FBSL
QUANTITY
RN60D4321FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4321FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D4321FBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4321FBSL
Related LinksRN60D4, RN60D4321FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4321FBSL Details Description
Related parts for RN60D4321FBSL
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN WATERTITE NON-NEMA 125/250V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 120W datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 28 AWG 100 FT GN datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SPI 10MSOP datasheet.pdf
47 AMP BLADE HDR ASSY datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 5A CFP15 datasheet.pdf