Vishay/Dale RN60D4532FB14
RN60D4532FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4532FB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4532FB14.pdf
Availability of RN60D4532FB14
QUANTITY
RN60D4532FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4532FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D4532FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4532FB14
Related LinksRN60D4, RN60D4532FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4532FB14 Details Description
Related parts for RN60D4532FB14
SW KEYLOCK 3POS MOM DPST-NO 110V datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SER 8-SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder Paste datasheet.pdf
COUNTER 6 CHAR 115V PANEL MT datasheet.pdf
OSC VCXO 75.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.63A 100 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
30+30 DIL HORIZ SHRD PIN HDR datasheet.pdf
EMBEDDED USB datasheet.pdf
AB 5C 3#12, 2#8 SKT PLUG datasheet.pdf
DC-DC CONV RAILWAY 8W SGL OUT datasheet.pdf