Vishay/Dale RN60D4572FRE6
RN60D4572FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4572FRE6
Brief Description
RES 45.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4572FRE6.pdf
Availability of RN60D4572FRE6
QUANTITY
RN60D4572FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4572FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D4572FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4572FRE6
Related LinksRN60D4, RN60D4572FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4572FRE6 Details Description
Related parts for RN60D4572FRE6
IC SYNTHESIZR LVPECL/LVDS 64TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 2% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 0.90W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 18AWG 500' datasheet.pdf
BS II datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf