Vishay/Dale RN60D4644FB14
RN60D4644FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4644FB14
Brief Description
RES 4.64M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4644FB14.pdf
Availability of RN60D4644FB14
QUANTITY
RN60D4644FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4644FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D4644FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4644FB14
Related LinksRN60D4, RN60D4644FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4644FB14 Details Description
Related parts for RN60D4644FB14
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 125V datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 22POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf