Vishay/Dale RN60D7323FBSL
RN60D7323FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D7323FBSL
Brief Description
RES 732K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D7323FBSL.pdf
Availability of RN60D7323FBSL
QUANTITY
RN60D7323FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D7323FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D7323FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D7323FBSL
Related LinksRN60D7, RN60D7323FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D7323FBSL Details Description
Related parts for RN60D7323FBSL
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1500TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC MULTICH RS232 DVR/RCVR 28SSOP datasheet.pdf
RES .3 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 100' datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 10POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf