Rohm Semiconductor MCR10EZHF6650
MCR10EZHF6650 picture photo
Mfg. Part Number
MCR10EZHF6650
Brief Description
RES SMD 665 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
MCR10EZHF6650.pdf
Availability of MCR10EZHF6650
QUANTITY
MCR10EZHF6650 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR10EZHF6650
Internal Part NumberEIS-MCR10EZHF6650
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR10EZHF6650
Related LinksMCR10E, MCR10EZHF6650 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR10EZHF6650 Details Description
Related parts for MCR10EZHF6650
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIB 14-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 572FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER SPI 20DSO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 28SSOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
HLDR INDICATOR PNL CHRM datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf