Vishay/Dale RN60D8063FRSL
RN60D8063FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D8063FRSL
Brief Description
RES 806K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D8063FRSL.pdf
Availability of RN60D8063FRSL
QUANTITY
RN60D8063FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D8063FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D8063FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D8063FRSL
Related LinksRN60D8, RN60D8063FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D8063FRSL Details Description
Related parts for RN60D8063FRSL
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 9.76M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 6.9PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 19.2MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf