Vishay/Dale RN60E2322BB14
RN60E2322BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2322BB14
Brief Description
RES 23.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2322BB14.pdf
Availability of RN60E2322BB14
QUANTITY
RN60E2322BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2322BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E2322BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2322BB14
Related LinksRN60E2, RN60E2322BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2322BB14 Details Description
Related parts for RN60E2322BB14
IC MUX QUAD 2INPUT 3STATE 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CABINET STEEL 23.6X28X77.3 datasheet.pdf
INSERT MALE 10POS+1GND SCREW datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf