Vishay/Dale RN60E32R4FB14
RN60E32R4FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E32R4FB14
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E32R4FB14.pdf
Availability of RN60E32R4FB14
QUANTITY
RN60E32R4FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E32R4FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E32R4FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E32R4FB14
Related LinksRN60E3, RN60E32R4FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E32R4FB14 Details Description
Related parts for RN60E32R4FB14
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMT6 datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND TWIST-PAIR 200' datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 24"L X 20"W datasheet.pdf
IC REG LDO -3.3V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 19POS SCKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 5W SMBG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf