Vishay/Dale RN60E3401FB14
RN60E3401FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3401FB14
Brief Description
RES 3.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3401FB14.pdf
Availability of RN60E3401FB14
QUANTITY
RN60E3401FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3401FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3401FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3401FB14
Related LinksRN60E3, RN60E3401FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3401FB14 Details Description
Related parts for RN60E3401FB14
SWITCH MAGNETIC 1A 14-23AT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MIRROR CONN 5W datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
IMPACT DC 4X16 GL SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 7V CC DUAL SOT23 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
BLZP 5.00/18/180F SN OR BX datasheet.pdf
OSC XO 29.4912MHZ CMOS SMD datasheet.pdf