Vishay/Dale RN60E3480DRSL
RN60E3480DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3480DRSL
Brief Description
RES 348 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3480DRSL.pdf
Availability of RN60E3480DRSL
QUANTITY
RN60E3480DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3480DRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E3480DRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3480DRSL
Related LinksRN60E3, RN60E3480DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3480DRSL Details Description
Related parts for RN60E3480DRSL
CABLE 6COND 18AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS 20-SSOP datasheet.pdf
KP01 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 2012 datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT PINS datasheet.pdf