Vishay/Dale RN60E3481FBSL
RN60E3481FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3481FBSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3481FBSL.pdf
Availability of RN60E3481FBSL
QUANTITY
RN60E3481FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3481FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E3481FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3481FBSL
Related LinksRN60E3, RN60E3481FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3481FBSL Details Description
Related parts for RN60E3481FBSL
IC MOD DAA FULL-WAVE LOOP PCB datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
24P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V 1% BP 1812 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
HEATSINK R87-60 15W PHILIPS datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 5.6MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf