Vishay/Dale RN60E3832FBSL
RN60E3832FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3832FBSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3832FBSL.pdf
Availability of RN60E3832FBSL
QUANTITY
RN60E3832FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3832FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E3832FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3832FBSL
Related LinksRN60E3, RN60E3832FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3832FBSL Details Description
Related parts for RN60E3832FBSL
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN POWER JACK 2.5X5.5MM VERT datasheet.pdf
AMP MCP 1.5 RECEPT HSG 18 POS datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 24POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 L.143 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 20% 480VAC E4 AXI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf